Projekty

Wampiriada

Wampiriada, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo to największy projekt NZS. Celem projektu jest rozpowszechnienie idei krwiodawstwa, zarówno wśród młodzieży akademickiej jak i całego społeczeństwa.

Impuls

Impuls to portal internetowy oparty na papierowej gazecie NZS-u wydawanej w latach 80-tych. Redakcję tworzą kreatywni, odważni i ciekawi świata NZSiacy. Celem “Impulsu” jest dostarczanie informacji o sprawach ważnych dla środowiska studenckiego.

Prawie Kino
Prawie Kino to projekt idealny dla miłośników kina - darmowe pokazy filmowe legendarnych pozycji filmowych wraz z prelekcjami twórców lub filmoznawców na kampusach Uniwersytetu i Politechniki przyciągają prawdziwe tłumy.
Czytelnia

Czytelnia to projekt, którego celem jest organizacja spotkań z najbardziej interesującymi autorami książek oraz promowanie idei bookcrossingu.

Okno na Kulturę

Głównym założeniem projektu jest poszerzanie wiedzy uczestników o innych krajach z całego świata. Na organizowane wydarzenia są zapraszani ludzie związani z prezentowanym rejonem oraz podróżnicy. Mają oni szansę przybliżyć uczestnikom kulturę, tradycje oraz zwyczaje.

UGryź to!

UGryź to to projekt polegający na organizacji szkoleń lub warsztatów prowadzonych przez ciekawe osoby i przedstawicieli firm.

Akcja Historia

Projekt poświęcony najnowszej historii Polski. 

Wprawieni

“Wprawieni” to wspólny projekt NZS UG oraz ELSA Gdańsk, dzięki któremu młodzi ludzie mają szansę w atrakcyjny dla siebie sposób poznać zagadnienia administracyjno-prawne co pozwoli im w dalszej perspektywie na swobodne i świadome korzystanie oraz poruszanie się w instytucjach życia publicznego.

OKFS i Pstrykaliada

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej jest projektem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, któremu przyświeca zbliżenie środowiska akademickiego do jednej z najbardziej powszechnych odłamów sztuki audiowizualnej- fotografii. Organizowany co roku, jest okazją dla każdego, aby spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Poetycki Slam

Autorski projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Gdańskiego zapoczątkowany na początku 2017 roku. Poprzez miłość do poezji, a przede wszystkim jej tworzenia, każdy uczestnik ma okazję wybić się z przysłowiowej szuflady. Poetycki Slam jest przykładem konkursu, w którym to publiczność decyduje, kto wygra.

Pomoc czworonogom

Pomagamy zwierzętom z trójmiejskich schronisk poprzez organizację zbiórek w trakcie różnych wydarzeń.

Szlachetna Paczka

Bierzemy udział w działalności Szlachetnej Paczki i co roku wspieramy rodziny potrzebujące pomocy.