23 września 2016

Sekcja Kulturalna

Małgorzata Tomczyk

Dyrektor sekcji

Sekcję Kulturalną tworzy zgrany zespół kreatywnych, pełnych zapału i pasji ludzi, którzy interesują się szeroko pojętą sztuką. W ramach Sekcji organizowane są spotkania z inspirującymi ludźmi, autorami książek, podróżnikami. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chętni do działania. Jeśli kultura nie jest Ci obca, z pewnością świetnie odnajdziesz się w naszym gronie.

Projekty

Aleksandra Kasperska

Koordynator OKNO

Głównym założeniem projektu jest poszerzanie naszej wiedzy o innych krajach z całego świata, w związku z czym organizujemy np. dzień amerykański, badź dzień z kulturą krajów arabskich. Wybór krajów zależy od koordynatora i grupy projektowej. Staramy się zapraszać podróżników, aby przybliżyli nam kulturę i opowiedzieli nam trochę ciekawostek o danym miejscu, ale są też wykłady prowadzone przez naszych profesorów, ludzi z zagranicy, bądź nawet naszych kolegów i koleżanek ze studiów. Zazwyczaj jest to robione w ciągu jednego dnia jako panel kilku spotkań. W tym roku na razie pomysłem jest zrobienie czterech takich dni, bądź trzech (w zależności od czasu w ciągu roku akademickiego i zainteresowania projektem.)


 

Michalina Duszkiewicz

Koordynator Prawie Kino

Studentka psychologii, która przyszła do NZS, ponieważ nie mogła zgodzić się na to, aby jej życie kręciło się tylko wokół studiów. Michalina jest otwarta na ludzi i wrażliwa na sztukę. Od lat zafascynowana filmem, teatrem i tańcem, obecnie koordynuje projekt Prawie Kino.