Sekcja Kulturalna

Sekcja Kulturalna

Sekcję Kulturalną tworzy zespół kreatywnych, pełnych zapału i pasji ludzi, którzy interesują się szeroko pojmowanymi sztuką i kulturą. W ramach Sekcji organizowane są spotkania z inspirującymi ludźmi, autorami książek, podróżnikami. Naszym celem jest pokazanie światu, że studenci interesują się teatrem, sztukami plastycznymi, kinematografią, muzyką oraz kulturą społeczną. Jeśli taka tematyka nie jest Ci obca, z pewnością świetnie odnajdziesz się w naszym gronie.

Dyrektor sekcji

Michalina Duszkiewicz - studentka psychologii, która przyszła do NZS, ponieważ nie chciała, aby jej życie kręciło się tylko wokół studiów. Michalina jest otwarta na ludzi i wrażliwa na sztukę. Od lat zafascynowana filmem, teatrem i tańcem, obecnie zajmuje stanowisko dyrektora Sekcji Kulturalnej. Chciałaby pokazać światu, że studenci interesują się teatrem, sztukami plastycznymi, kinematografią oraz kulturą społeczną.

Projekty realizowane w ramach sekcji

Prawie kino

Projekt krajowy stworzony dla miłośników kinematografii - darmowe pokazy filmowe legendarnych pozycji filmowych wraz z prelekcjami twórców lub filmoznawców na kampusach Uniwersytetu i Politechniki przyciągają prawdziwe tłumy.

Dowiedz się więcej

Czytelnia

Projekt, którego celem jest organizacja spotkań z autorami książek, promowanie idei bookcrossingu i generalne szerzenie czytelnictwa.

Dowiedz się więcej

Okno na kulturę

Głównym założeniem projektu jest poszerzanie wiedzy uczestników o innych krajach z całego świata. Na organizowanych wydarzeniach prelegentami są osoby związane z prezentowanym rejonem oraz podróżnicy. Ich zadaniem jest przybliżyć uczestnikom kulturę, tradycje oraz zwyczaje.

Dowiedz się więcej

Partnerzy projektu